SDRUŽENÍ JANOVSKÝCH RODIČŮ

O nás

"Učitel má být v některém koutě své duše věčným chlapcem, solidárním s tím mládím, které je mu svěřeno,ale takovým věčným dítětem má být i každý otec i matka."

Karel Čapek

Když jsem podávala novému členu sdružení přihlášku, odpověděl mi, " ale já nejsem rodič."

Nemusíte být rodič nyní, abyste se podíleli na správné věci, jednou jim však zřejmě budete a vaše děti budou rády, když jim budete vy a vám podobní připravovat různé aktivity.

"Sdružení janovských rodičů" nezní nijak honosně, nebudu popírat, že jsme si nelámali hlavu s originálním názvem, ale zrcadlí se v něm jeho počátek. Lidé, kteří sdružení založili se setkali na běžné třídní schůzce zdejší školy, jsou to tedy rodiče a přáli si vyplnit volný čas svých dětí, přáli si, vytvářet zábavná odpoledne pro celou rodinu, přáli si spolupracovat se školou, neboť právě učitelé tráví s našimi dětmi velkou část dne a mají k nim velice blízko.Od přání není daleko k činům, a protože tyto řádky píši již po roce existence, vím, že se nám naše přání daří plnit.

Ve stručnosti naše hlavní činnost:

- volný čas dětí a mládeže, zábavná odpoledne pro celou rodinu

Každý, bez ohledu na věk, počet dětí apod., kdo se k nám chce přidat, pomoci s konkrétní akcí, má hlavu plnou nápadů aj. , je vítán.